Професионален алуминиумски профил, производител на алуминиумски прозорци и врати во Кина.

Јазик
ПРОИЗВОДИ
ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

Xingfa Aluminum е водечки производител на алуминиумски профили за истиснување во Кина.

Xingfa Paxdon 158 Лизгачки прозорец&Интеграција на прозорец со куќиште Функционален алуминиумски прозорец XFB011
Xingfa Paxdon 158 Лизгачки прозорец&Интеграција на прозорец со куќиште Функционален алуминиумски прозорец XFB011
Xingfa Paxdon 158 Лизгачки прозорец&Интеграција на прозорец со куќиште Функционален алуминиумски прозорец XFB0111. Системот за интеграција на лизгачки врати и прозорец со куќишта може совршено да ја прикаже мултифункционалната врата.2.Решавање на интеграцијата на вентилацијата и приватноста.3. Интеграција на вратите и прозорците со мрежа на екранот за спречување на комарци.4. Специјалниот дизајн на долниот колосек го решава истекувањето на вода на надворешната порта.5. Обезбедете го решението за портата за вили, самоизградени куќи и градинарски куќи.
Xingfa Paxdon 105 Double Inswing алуминиумско куќиште добавувач на прозорец XFB007
Xingfa Paxdon 105 Double Inswing алуминиумско куќиште добавувач на прозорец XFB007
Xingfa Paxdon 105 Double Inswing алуминиумско куќиште добавувач на прозорец XFB0071. Професионално произведен северен културен прозорец.2. Во комбинација со култура на балкон, може да додаде потпора за балкон за да ставите саксија и висечки саксија и да донесе уживање во нашиот живот.3. Мултифункционалниот парапет ја подобрува достапноста и обработливоста.4. Пробивот на прозорецот со двојно завртување ги задоволува барањата на северниот живот.5.Повеќе група може да ги исполни барањата на различен простор6. Широката увезена лента за изолација на топлина, комората за полнење и топлиот раб на стаклото може да ги задоволат барањата на студената област.7. Екраните на прозорците можат да се опремат со заклучување за безбедност за деца.
Профил на алуминиумски прозорец Xingfa Thermal Break во сиво и дрвено зрно XFA020
Профил на алуминиумски прозорец Xingfa Thermal Break во сиво и дрвено зрно XFA020
Xingfa Aluminium, основан во 1984 година и наведен во Хонг Конг во 2008 година, е водечки снабдувач на алуминиумски профили за термо пауза во Кина.【Опис на производот】Алуминиумска легура: Al6063, 6063A, 6005, 6061, 6082, 6101, 6106 и други серии 6XXXТемперамент: T4, T5, T6Боја: според барањата на клиентитеПотекло: Фошан, КинаАпликација:Алуминиумски прозорец,Алуминиумска врата, итн.
Xingfa алуминиумска електрофореза екструдиран алуминиумски профил XFA019
Xingfa алуминиумска електрофореза екструдиран алуминиумски профил XFA019
Xingfa Aluminium, основан во 1984 година и наведен во Хонг Конг во 2008 година, е водечки производител на профили за екструдиран алуминиум во Кина.【Опис на производот】Алуминиумска легура: Al6063, 6063A, 6005, 6061, 6082, 6101, 6106 и други серии 6XXXТемперамент: T4, T5, T6Боја: според барањата на клиентитеПотекло: Фошан, КинаАпликација:Алуминиумски прозорец,Алуминиумска врата, Алуминиумски кофражни,Ѕид за завеса, итн.
Xingfa алуминиумска рамка за истиснување на прозорци XFA023
Xingfa алуминиумска рамка за истиснување на прозорци XFA023
Xingfa Aluminium, основана во 1984 година и наведена во Хонг Конг во 2008 година, е водечка компанија за сопствени профили за истиснување на алуминиум во Кина.【Опис на производот】Алуминиумска легура: Al6063, 6063A, 6005, 6061, 6082, 6101, 6106 и други серии 6XXXТемперамент: T4, T5, T6Боја: според барањата на клиентитеПотекло: Фошан, КинаАпликација: Екструзија на алуминиумски профил, алуминиумски прозорец, алуминиумски лизгачки прозорец , алуминиумски прозорец со куќиште, алуминиумска врата, алуминиумска лизгачка врата, алуминиумска обвивка врата, систем за ѕидни завеси, итн.
Алуминиумска врата, лифт врата, лифт&Лизгачка врата - Xingfa алуминиум
Алуминиумска врата, лифт врата, лифт&Лизгачка врата - Xingfa алуминиум
Xingfa Aluminium, основан во 1984 година, е водечки производител на алуминиумски врати во Кина. Xingfa се фокусира на производство на алуминиумски профили за истиснување, лизгачка врата на лифт, завеса и други индустриски алуминиумски профили.
Xingfa алуминиум црн алуминиумски профил добавувач XFA030
Xingfa алуминиум црн алуминиумски профил добавувач XFA030
Xingfa Aluminium, основан во 1984 година и наведен во Хонг Конг во 2008 година, е водечки производител на профили за екструдиран алуминиум во Кина.【Опис на производот】Алуминиумска легура: Al6063, 6063A, 6005, 6061, 6082, 6101, 6106 и други серии 6XXXТемперамент: T4, T5, T6Боја: според барањата на клиентитеПотекло: Фошан, КинаПримена: Алуминиумски прозорец, Алуминиумска врата, Алуминиумска Кофраж, Завесен Ѕид, итн.
Професионални производители на алуминиумски профил со анодизирано дрво Xingfa XFA006
Професионални производители на алуминиумски профил со анодизирано дрво Xingfa XFA006
Xingfa Aluminium, основан во 1984 година, е водечки производител на елоксирани алуминиумски профили во Кина.【Опис на производот】Алуминиумска легура: Al6063, 6063A, 6061, 6082, 6005, 6106, 6101 и други серии 6XXXТемперамент: T4, T5, T6Боја: сребрена, бронзена, шампањ, црнаДебелина на анодизиран филм: 10μm, 15μm, 20μm, 25μmПотекло: Фошан, КинаАпликација: алуминиумски прозорец, алуминиумска врата, алуминиумска мрежа, алуминиумска цевка, итн.Xingfa алуминиум Професионален Xingfa анодизирано дрво алуминиумски профил XFA006 Производителите, Xingfa алуминиум опстојува на пристапите за комбинирање на независно истражување&развој и соработка со домашни и прекуокеански научно-истражувачки институти. Потпирајќи се на сопствените четири национални и пет провинциски Р&D платформи, Xingfa секогаш одржува блиска соработка на индустријата, универзитетот и истражувањето за да обезбеди силна гаранција за подобрување на способноста за истражување и развој на технологијата на компанијата, со што се формира основна компетентност во сопствена сопственост.
Нашата услуга

Има повеќе од 1.200 национални патенти за профили од алуминиумска легура

Xingfa Aluminium учествуваше во изготвувањето на 1 меѓународен стандард, 64 национални стандарди и 25 индустриски стандарди, поседува 1200 национални патенти за алуминиумски профили, обезбедува повеќе од 200.000 видови спецификации и модели на производи кои ги покриваат сите главни полиња на профилот за истиснување на алуминиум и го вклучува решението од алуминиумски прозорец& систем за алуминиумска врата и завеса, електронска опрема, механичка опрема, железнички транспорт, вселенски летови&авијација, брод и други области“ производи од алуминиумски профили и градежни проекти.


 • Визија

  Направете кинеските алуминиумски профили да ја освојат највисоката зграда во светот во Дубаи Бурџ Калифа

 • бр.1

  Број 1 на кинескиот производител на архитектонски алуминиумски профили Издаден од CMRA


 • Достигнување

  Xingfa ја презеде водечката позиција во изградбата на националната акредитирана лабораторија за алуминиумски профили и физичка& центар за хемиски испитувања.

 • Достигнување

  Xingfa има основано многу официјални канцеларии во светот, кои можат да ги сервисираат нашите клиенти ширум светот.


 • 100+
  Производствена линија
 • 1984+
  Основање компанија
 • 2008 година
  Наведен во Хонг Конг
Гуангдонг Xingfa Алуминиум Co., Ltd.

Guangdong Xingfa Aluminium Co., Ltd. (во натамошниот текст како Xingfa Aluminium), чие седиште се наоѓа во градот Фошан, провинцијата Гуангдонг. Xingfa Aluminium првпат беше основан во 1984 година и беше наведен во Хонг Конг (шифра: 98) на 31 март 2008 година. Како Guangdong Guangxin Holdings Group Ltd. (Провинциско државно претпријатие) во 2011 година и China Lesso Group Holdings Ltd. Во 2018 година станаа акционери на Xingfa Aluminium, тоа создава преседан за државната и приватната мешовита сопственост на кинеската индустрија за алуминиумски профили . Xingfa Aluminium е познато претпријатие од големи размери специјализирано за производство на архитектонски алуминиумски профили и индустриски алуминиумски профили во Кина, која е меѓу водечките производители на алуминиумски профили во светот.


Xingfa Aluminium ќе продолжи да го носи духот на одржување чекор со времето и пионерски&иновации. Создадете супериорна Xingfa, изградете стогодишен бренд!

Колку е подобар квалитет, толку е подобра услуга

Проектна футрола за производител на алуминиумски профил на Xingfa
Проектна футрола за производител на алуминиумски профил на Xingfa
Xingfa Aluminium, основан во 1984 година, е број 1 на производителот на архитектонски алуминиумски профили во Кина. Многу градежни проекти користат алуминиумски профили Xingfa, на пример, Дубаи Бурџ Калифа, Дубаи Cayan Tower (Infinity Tower), Dubai OPUS, Австралија Мелбурнски конзерваториум, Тајланд G-Tower, Шри Ланка Colombo Lotus Tower, Камбоџа Lumier хотел итн.
Проект за производител на алуминиумски профил Xingfa-Burj Khalifa
Проект за производител на алуминиумски профил Xingfa-Burj Khalifa
Проект за производител на алуминиумски профили-Burj Khalifa
Проект за добавувач на профили на алуминиум Xingfa-Аеродром Даксинг во Пекинг
Проект за добавувач на профили на алуминиум Xingfa-Аеродром Даксинг во Пекинг
Проект за добавувач на профили на алуминиум - аеродром во Пекинг Даксинг
Добавувач на алуминиумски профили на Xingfa - проекти во Тајланд
Добавувач на алуминиумски профили на Xingfa - проекти во Тајланд
Алуминиумот Xingfa, основан во 1984 година, обезбеди многу алуминиумски профили за градежните проекти на Тајланд.
КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ
Ако имате повеќе прашања, пишете ни
Име
Е-пошта
содржина

Испратете го вашето барање