Професионален алуминиумски профил, производител на алуминиумски прозорци и врати во Кина.
Јазик

Xingfa Aluminium присуствуваше на 130-тиот саем на кантонот

2021/10/25

Xingfa како добро познат бренд меѓу индустријата за прилагодени алуминиумски профили присуствуваше на 130. Кантонски саем.

Испратете го вашето барање

130-тиот кинески саем за увоз и извоз (исто така наречен „Кантонски саем“) се одржа од 15-ти до 19-ти октомври и онлајн и офлајн. Исто така, ова е прв пат да се спроведува саем со два канали, да се обезбеди разговор лице в лице, но и да се усогласи трендот на дигитален маркетинг, да се прошири големината на саемот во Кантон и да се задоволат различните барања за онлајн состаноци. Xingfa како добро познат бренд меѓуприлагоден алуминиумски профил индустријата е исто така честа домашна изложбена компанија која носи нови производи на саемот како и обично.

 

Овој пат, Xingfa го донесе Xingfa System EW60A Windows со надворешно куќиште, FW80B Tilt& Свртете го Windows, AW75 Навалување& Свртете ги Windows, AW75 Outward Casement Windows четири сосема нови производи и екструдиран алуминиумски профил до саемот. Xingfa се посветува на спроведување на совршено завршено решение за производи за разликите во глобалната клима, животната средина, безбедноста на домот и убавината со духот на „создадени за надградба на архитектурата“. Линиите на производи од системот Xingfa ги покриваат сите потреби на архитектурата од тропски, суптропски до алпски области. Производите на системот Xingfa заработуваат најголемо пазарно признание со нивниот исклучително висок квалитет на топлинска изолација, отпорен на бучава, водоотпорен и отпорен на притисок од ветер. Системот Xingfa ги таргетира потребите на пазарот, фокусирајќи се на демонстрација на подобра заштеда на енергија, удобно, безбедно, прифатливо за корисниците и паметна интелигенција во однос на перформансите, изгледот на функциите и други уникатни карактеристики. Xingfa ја дава својата вредност по производи и го открива шармот на иновативноста и паметната интелигенција на Xingfa.

 


Во меѓувреме, имајќи ја предвид промената на ситуацијата во глобалната превенција и контрола на пандемијата, целосно ослободувајќи го потенцијалот на платформата за отворање на Кантонскиот саем на глобалниот пазар, Xingfa научи од искуствата од претходните три Кантонски саеми, продолжи да ги демонстрира брендот, производите, услугите, технологијата на Xingfa , линија за склопување на работилниците и иновации преку онлајн стриминг, слики, видео и VR канал без временска зона и географско ограничување. Xingfa продолжува да лансира различни серии на производи, вклучувајќи Paxton Door and Windows System, Smart Hook-тип систем за завеси, систем за завеса за заштеда на енергија и соодветни електронски уреди, механичка опрема, железнички транспорт, авијација, бродови, производи од алуминиумски профили за ЕВ прекуокеански бизнис, постигнувајќи соодветна поврзаност на купувачот и продавачот.

 


Под глобалната пандемија, сложеното меѓународно опкружување и менувањето на развиената национална економска социјална позадина, Xingfa ќе продолжи да се заснова на фазата на развој, да ја спроведува идејата за развој, во согласност со трендот на пазарот, активно да истражува повисоко технолошки, со висока додадена вредност , заштеда на енергија, паметни и безбедни производи, оптимизирана структура на производи и задоволување на потребите на луѓето за зелена и удобност, заштеда на енергија, поттикнување на развојот на глобалниот бренд, забрзување на развојот на висок квалитет.


Испратете го вашето барање